O blogu

Pamiątki z Prus Wschodnich to przywrócenie do życia latami gromadzonych przez autora “rupieci”, szumnie nazwanych kolekcją własną, to wyjście z szuflady “papierzysk”, które niejednokrotnie padół ziemski opuścić miały w plastikowych foliach z notką makulatura. Dla jednych zbędne, niechciane, do okien uszczelniacze, kategoria “B”, zniszczyć, bo i wartość użytkowa niewielka, czasem po prostu żadna. Dla innych perełki, prawdziwe cymelia, czasu świadectwa, zawieruszone przez  historii burze rodzinne pamiątki. Cezura czasowa-rozmyta, kordonów brak, terytorialna-owszem, zamknięta z hukiem wiosną 45. To również spotkania moje z szeroko pojętym krajobrazem kulturowym, tym nowym i starym, oswojonym lub nie, spuścizną odziedziczoną, miejscami zapomnianymi, z dala (chociaż nie tylko, czasami tuż za naszymi drzwiami) od głównych szlaków jeziornej ekumeny…sepulklarne wędrówki, zniszczone dwory, parkowe aleje, schody donikąd, rozebrane dworce, torowiska i semafory, wymieniać można by bez końca, bez liku ich tu, życia nie starczy. Dlatego dziękuje innym za możliwość wirtualnych, wielogodzinnych spacerów, mając jednocześnie nadzieję, że i ja wypełniam jakąś lukę, naprowadzając przybywających tu Gości na ślady osób znanych i mniej znanych, starych adresów, majaczących na kartach wypłowiałych “papierzysk”.

13 odpowiedzi na „O blogu

 1. Pingback: Tutivillusa ulubione blogi i strony

 2. Pingback: Lista blogów i stron, które chętnie odwiedzam i polecam « Tutivillusa ulubione blogi i strony

 3. Kaliningrad pisze:

  Bardzo fajny pomysł, na pewno będziemy Was polecać naszym czytelnikom. Zapraszamy też na http://polacywkaliningradzie.com/. Staramy się opisać współczesny Kaliningrad i to co zostało z Prus Wschodnich.

 4. Dziękuję za miłe słowa i podesłanie literatury. Zagłębiam się w lekturę.

 5. Anonim pisze:

  podoba mi sie poszokuje na temat palac obok Pudlowca w Lipiec…Lipii
  tz

  lech kregielski

 6. Panie Lechu, w tym momencie pomóc chyba nie jestem w stanie.

 7. Egan Krieger Lippitz palac

 8. obecnie odnalazlem corke otrzymuje zdjecia przyjedzie do Lipca Lippitz maj czerwiec zapraszam na facebook …..Lipiec Stary Dzierzgon

 9. zaoraszam na facebook Lipiec stary dzierzgon odnalazlem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s